Regulamin i prywatność

 

I Warunki ogólne

 

 

1. Właścicielem sklepu internetowego Wydawnictwa Baltazar Games, dostępnego pod adresem www.baltazargames.pl/sklepik jest

 

Wydawnictwo Baltazar Games Karol Leniec
Szczaniec 197e/29 ; 66-225 Szczaniec
NIP: PL 927-185-96-21 ; REGON: 080222468
Rachunek BZ WBK: 53 1090 1593 0000 0001 1070 9921

e-mail kontaktowy: karolleniec (at) wp.pl

 

2. Niniejszy regulamin określa warunki realizacji zamówień w sklepie Baltazar Games. Właściciel sklepu zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w treści regulaminu. Każdy Klient jest zobowiązany do zapoznania się z treścią regulaminu i związany postanowieniami regulaminu z chwili złożenia zamówienia w sklepie.

 

3. Sklep umożliwia dokonywanie zakupów za pośrednictwem sieci Internet.

 

4. Do dokonania zakupu niezbędne jest podanie swoich danych adresowych, adresu e-mail i numeru telefonu w odpowiednim momencie procesu zakupów. Prawidłowe przeprowadzenie zakupu może wymagać założenia konta użytkownika.

 

5. Zamówienia w których nieprawidłowo wypełniono dane teleadresowe (nieistniejący e-mail, brak numeru telefonu) mogą nie być rozpatrywane.
Właściciel sklepu zastrzega sobie możliwość zmiany cen towarów i dowolnych zmian w ofercie sklepu, jednak ceny podane w momencie składania zamówienia obowiązują do czasu jego realizacji i nie podlegają zmianie.

 

6. Zdjęcia poszczególnych produktów mogą nieznacznie odbiegać od wyglądu oryginalnego produktu.

 

7. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego oraz Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827).

 

II Warunki realizacji zamówień i zwrotów

 

1. Wszystkie ceny w sklepie podane są w walucie polskiej (PLN) i zawierają podatek VAT. Cena podawana przy każdym produkcie jest wiążąca w chwili składania zamówienia.

 

2. Do każdego zamówienia dołączana jest faktura VAT przesyłana do klienta wraz z zamówionym produktem lub przez wiadomość e-mail w formacie .pdf.

 

3. Jedyną akceptowaną formą płatności w sklepie jest przedpłata w formie przelewu na konto.

 

4. W przypadku niedostępności części towarów z zamówienia klient jest o tym informowany i podejmuje decyzje o sposobie jego dalszej realizacji (wydłużenie czasu oczekiwania na zamówienie, jego częściowa realizacja, lub anulowanie całości zamówienia).

 

5. W przypadku zapłaty za zamówienie, które z różnych powodów nie może zostać zrealizowane, pieniądze zostaną zwrócone przelewem w terminie do 7 dni od momentu anulowania bądź zmiany zamówienia.

 

6. Zamówienie jest uważane za przyjęte do realizacji dopiero w momencie zaksięgowania zapłaty na koncie sklepu.

 

7. Klient ma prawo wprowadzić zmiany lub zrezygnować z zamówienia do czasu otrzymania wiadomości o wysłaniu zamówienia.

 

8. Wprowadzanie zmian w zamówieniu przebiega za pośrednictwem adresu e-mail: karolleniec (at) wp.pl

 

9. Koszty dostawy są stałe i wliczone w koszt zamówienia.

 

10. Przesyłki wysyłane są w czasie maksymalnie dwóch dni roboczych od momentu zaksięgowania środków na koncie sklepu, przy pośrednictwie Poczty Polskiej.

 

11. Przesyłki zagraniczne i realizacja zamówień zagranicznych możliwa jest jedynie po wcześniejszym ustaleniu ich szczegółów. Ustalenie szczegółów przebiega poprzez kontakt na adres e-mail: karolleniec (at) wp.pl

 

12. Zgodnie z Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827), istnieje możliwość rezygnacji z produktu kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki.

 

13. Zwracany towar wraz z otrzymanym dowodem zakupu należy odesłać na adres sklepu. Sklep gwarantuje zwrot ceny towaru wraz z kosztem przesyłki w ciągu 7 dni roboczych od momentu odebrania zwróconego towaru i/lub podania numeru konta wskazanego do zwrotu, pod warunkiem dostarczenia produktu do sklepu. Koszt odesłania produktu nie podlega zwrotowi.

 

14. Jeśli produkt otrzymany przez klienta jest niepełny lub uszkodzony (np. w wyniku transportu) należy go jak najszybciej odesłać na adres sklepu wraz z dowodem zakupu i jak najdokładniejszym opisem zaistniałej wady. W przypadku zwrotu z powodu naszego błędu bierzemy na siebie również zwrot kosztów dostarczenia towaru do sklepu za pośrednictwem Poczty Polskiej.

 

15. Możliwe (i mile widziane) jest wcześniejsze ustalenie kwestii związanych ze zwrotem poprzez kontakt na adres e-mail: karolleniec (at) wp.pl

 

16. Uszkodzony produkt zostanie wymieniony na inny (o ile będzie to możliwe) i wysłany do nabywcy na koszt sklepu, lub dokonany zostanie zwrot ceny produktu na zasadach analogicznych do podanych w punkcie 13.

 

III Polityka prywatności

 

Niniejsza polityka prywatności określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych przekazanych przez Użytkowników, w związku z korzystaniem przez nich z usług serwisu internetowego baltazargames.pl

 

1. Administratorem danych osobowych zawartych w serwisie jest Wydawnictwo Baltazar Games z siedzibą w Szczańcu, NIP: PL 927-185-96-21, REGON: 080222468

 

2. W trosce o bezpieczeństwo powierzonych nam danych zostały opracowane wewnętrzne procedury i zasady, które mają zapobiec udostępnianiu danych osobom nieupoważnionym. Jedyny pracownik został odpowiednio przeszkolony z zakresu przetwarzania i ochrony danych osobowych przy okazji praktyki okołomedycznej.

 

3. Serwis internetowy baltazargames.pl pozyskuje następujące dane:
- imię i nazwisko
- adres
- numer telefonu
- adres e-mail
Powyższe dane osobowe są potrzebne do dokonania zakupów w serwisie internetowym.

 

4. Serwis internetowy wykorzystuje pliki cookies do personalizowania ofert, rozpoznawania użytkownika, zapamiętywania produktów w koszyku oraz wielu innych czynności umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie serwisu. Użytkownik może zablokować instalowanie plików cookies poprzez ustawienie odpowiednich opcji w swojej przeglądarce internetowej. W celach technicznych serwis zbiera również dodatkowe informacje tj. adres IP, rodzaj przeglądarki, rodzaj systemu operacyjnego Użytkownika, ale tylko dlatego, że nie umiem tego zmienić.

 

5. Przekazane przez Użytkowników dane osobowe nie są udostępniane osobom trzecim. Wyjątek stanowią: drukarnia realizująca zamówienia, firmy kurierskie doręczające zamówienia na wskazane adresy i Urząd Skarbowy mający wgląd w faktury. Ilość informacji jest wówczas ograniczana do wymaganego minimum.

 

6. Dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody wyrażonej przez Użytkownika podczas składania zamówienia. Firma nie przesyła wiadomości marketingowych.

 

7. Serwis internetowy nie przechowuje danych poufnych takich jak dostęp do konta bankowego czy numery kart kredytowych, bo z nich nie korzysta.

 

8. Wszystkie dane związane z zakupem, w celu ewentualnych zwrotów i reklamacji przechowywane są przez okres 30 dni, po czym są usuwane z serwera. Mimo to, w tym okresie do danych zawartych w formularzu przysługuje wgląd Użytkownikowi, który je tam umieścił. Użytkownik ten ma prawo do uaktualnienia, uzupełnienia danych poprzez wprowadzone modyfikacje w panelu klienta oraz do usunięcia danych osobowych - w tym celu należy przesłać e-mail na adres karolleniec (at) wp.pl . Faktury VAT i zawarte w nich dane przechowywane są na potrzeby skarbowe w formie papierowej przez okres 5 lat.

 

9. W serwisie mogą pojawić się linki do innych stron internetowych. Strony te działają niezależnie od serwisu baltazargames.pl