FAQ

Oto lista najczęściej zadawanych pytań (P) dotyczących sklepu, wraz z odpowiedziami (O) na nie.

 

P: Czy aby zrobić zakupy muszę się gdzieś zalogować?

O: Nie. Wszystkie dane niezbędne do realizacji zamówienia podasz w jego trakcie. Nie musisz się nigdzie logować, zostawiać swoich danych na później- w ogóle nie musisz robić niczego, co nie jest bezpośrednio związane z zamówieniem.

 

P: Jak sklep dba o moje dane?

O: Jeśli dobrze rozumiem działanie skryptu, to najprawdopodobniej korzysta on z ciasteczek na twoim dysku, w które się szczególnie nie zagłębiamy- jeśli chcesz możesz je regularnie usuwać.

Co do danych podanych w zamówieniu, na wypadek zwrotów przechowywane są w bazie danych przez okres 30 dni, po czym są bezpowrotnie usuwane z serwera.

Nie zamierzamy handlować Twoim e-mailem, adresem ani numerem telefonu- potrzebne nam są jedynie do realizacji zamówienia, do wypełnienia rachunku i na wypadek rozpatrywania ewentualnych reklamacji.

 

P: Czy mogę liczyć na pomoc w przypadku problemów z zamówieniem?

O: Będziemy się starać jak to tylko możliwe, a wszystko zależy od istoty problemu. Możesz mieć pewność, że jeśli coś nie będzie nam pasowało w Twoim zamówieniu, to napiszemy lub zadzwonimy do Ciebie sami, żeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Uważamy, że komplikacjom lepiej zapobiegać, niż męczyć się z konsekwencjami dla obu stron, więc nie bój żaby!

 

P: Czy mogę wprowadzać zmiany w zamówieniu?

O: Wiąże się to z komplikacjami których nikt nie lubi, ale tak. Tak długo jak nie zostaną zapakowane w kopertę i wysłane, możesz spokojnie dodać do swojego zamówienia nowy produkt, czy z któregoś zrezygnować. Mimo to staraj się przemyśleć zakupy zanim złożysz zamówienie.

 

P: Na jakich zasadach realizujecie zwroty?

O: Na tych opisanych w regulaminie. Robimy wszystko czego wymaga od nas prawo, a czasem nawet i więcej. Czyżbyś już jakieś planował?

 

P: Jak mogę zapłacić za towar i odebrać przesyłkę?

Zapłacić za towar możesz tylko przelewem na numer konta podany w potwierdzeniu zamówienia, a wysłany będzie on za pomocą kochanej i przeuroczej „Poczty Polskiej” (w wyjątkowych przypadkach i tylko rzeczy przechowywane w naszym magazynie- czy są takimi dowiesz się z opisu produktu) lub kuriera GLS prosto z drukarni (co również zaznaczone jest w opisach produktów).

 

P: Czy możliwy jest odbiór osobisty zamówionych produktów?

O: I tak i nie, gdyż możliwość taka dotyczy tylko wyjątkowych sytuacji (np. widujemy się co jakiś czas, wiemy gdzie się szukać, spotkamy się na jakimś event’cie), zawsze wymaga jednak wcześniejszego ugadania całej sprawy i przelewu na konto. Jeśli nie jesteś więc naszym dobrym kumplem lub nie zorganizowaliśmy tego typu akcji z okazji np. nadchodzącego konwentu, to traktuj opcję odbioru osobistego jako niedostępną - przesyłka i tak jest darmowa.

 

P: Czy dostanę jakieś potwierdzenie zakupu?

O: Zaraz po złożeniu zamówienia trafi do Ciebie e-mail potwierdzający zakup i zawierający wszystkie dane związane z płatnością. Do tego po każdym zakupie jako jego potwierdzenie fiskalne wysyłamy mailem (wraz z informacją o przesyłce) fakturę VAT na podstawie danych podanych w zamówieniu. Jeśli prowadzisz swoją firmę i na nią chcesz zakupić nasze produkty, w polu „Komentarz” dodaj swój NIP i ewentualne zmiany dotyczące danych na fakturze czy adresu wysyłki (gdyby były różne od tych podanych w samym zamówieniu).

 

P: Czy mogę otrzymać fakturę VAT przy zamówieniu?

Nie tylko możesz, ale i dostaniesz. Jeśli chcesz aby znalazł się na niej twój NIP dodaj go w polu „Komentarze”.

 

P: Jak zabezpieczacie produkty przy wysyłce?

O: Przy wysyłce pocztą: nie prowadzimy sprzedaży jakoś szczególnie wrażliwych produktów, ale znając talent pocztowców zamówione produkty standardowo układamy w jak najlepszym porządku, owijamy w folię bąbelkową i pakujemy do średniej wielkości koperty. Przy wysyłce kurierem drukarnia sama dba o zabezpieczenie paczki, zwykle przy użyciu kartonowych pudeł i solidnego foliowania. Gdyby z jakiegoś powodu zabezpieczenia okazały się niewystarczające, nie widzimy większych przeszkód w wymianie towaru na nowy.

 

P: Jak długo trwa realizacja zamówienia?

O: Przy zamówieniu z drukarni czekamy na potwierdzenie przelewu i gdy tylko nadejdzie wysyłamy właściwe pliki do drukarni. Między godziną 8mą a 12stą każdego dnia drukarnia zabiera się za robotę, wieczorem wysyła paczkę i zwykle następnego dnia jest u Was. W przypadku zamówień realizowanych pocztą: gdy tylko ujrzymy, że się pojawiło, pakujemy wszystkie produkty jako przesyłkę, czekając z jej adresowaniem i zaklejeniem koperty do momentu zaksięgowania środków na koncie. Gdy tylko to nastąpi całość zaklejamy, adresujemy i wysyłamy na najbliższej poczcie, najczęściej poleconym priorytetem. Zmiennych jak widać sporo, ale zwykle w przypadku dnia roboczego jest spora szansa, aby zamówienie zostało zrealizowane jeszcze tego samego dnia. Kurierem podróżuje zwykle jeden dzień, jak długo będzie podróżować pocztą, trzeba by zapytać jakiegoś dobrego wróżbitę.