Kontenery (średni zestaw)

Modele kartonowe » Makiety Sci-Fi

Cena:65.00

Ujednolicony wzór kontenerów przewozowych to rozwinięcie uniwersalnej, kontynuowanej od wieków tradycji kontenerów ISO. W odróżnieniu od ich antycznych odpowiedników, współczesne kontenery wydają się niemal niezniszczalne w dowolnych środowiskach i potrafią pozostać nienaruszone nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Dodatkowo ich systemy zabezpieczające praktycznie uniemożliwiają otwarcie bez posiadania właściwego kodu autoryzacyjnego, choć znane są grupy przestępcze specjalizujące się we włamaniach do nich. Wystandaryzowane wymiary pozwalają na ustawianie ich w najróżniejszych przestrzennych konfiguracjach, co dzięki wytrzymałości i cennej zawartości sprawia, iż strasznie często pojawiają się jako element pól bitewnych zarówno jako cel, jak i część fortyfikacji.

 

24 arkusze A4, zawierających elementy do budowy kontenerowiska, złożonego z 36 kontenerów (dwukrotność ilości przedstawionej na zdjęciu) o wymiarach 12x6x6cm i następujących wzorach:

 

- 2x9 wzorów arkuszy "budek" kontenerów
- 2x3 wzory arkuszy "drzwi" kontenerów

 
 

Wzory do samodzielnego wycięcia, wygięcia i sklejenia (polecamy klej introligatorski Magic dostępny w praktycznie każdym sklepie z materiałami biurowymi lub zabawkami). Zalecamy łączenie mniejszych elementów w większe, w celu zwiększenia ich stabilności, estetyki i praktyczności w rozgrywkach. Gotowe obiekty najlepiej przykleić do dociążonej i stabilnej podstawki, np. z płyty HDF lub grubej tektury.

Przykładowe instrukcje i sposoby łączenia elementów na zaprzyjaźnionym blogu Najmita.net